DARŽELYJE VISI VAIKAI SAVI

Pastaruoju metu dažnai girdime apie žmonių norą padėti kitiems, ištiktiems nelaimės. Gera, kai pats tampi šio proceso dalimi.

Visagino savivaldybės Administracijos direktoriaus įsakymu nuo balandžio 1 dienos Visagino vaikų lopšelyje-darželyje „Gintarėlis“ buvo įsteigta grupė vaikams, kurie kartu su tėvais dėl Ukrainoje vykstančio karo turėjo išvykti iš savo šalies.

Norisi pasidžiaugti, kad visas vaikų lopšelio-darželio kolektyvas labai atsakingai ir aktyviai dalyvavo naujos grupės įkūrime – priimti vaikus į naują grupę buvo pasiruošta per kelias dienas.

Kiekviena darželio grupė pasidalino turimais žaislais ar ugdymo priemonėmis, nemažai tėvelių padovanojo naujai grupei žaislų, vaikų lopšelio-darželio darbuotojai padėjo sutvarkyti reikalingas grupei patalpas, darželio mokytojos pažadėjo pasidalinti su naujai priimtomis auklėtojomis savo darbo patirtimi ir patarimais. Naujai įkurtos „Pelėdžiukų“ grupės mokytojos Larisa ir Inna bei jų padėjėja Anna dirbti pradėjo iš karto jausdamos didžiulę kolektyvo paramą.

Šiuo metu darželį lanko 16 iš Ukrainos atvykusių vaikų, minėtą grupę ─ 11. Nors vaikai grupėje yra skirtingo amžiaus, tačiau jie jaučiasi labai gerai – tarsi savo šeimoje. Svarbu ir tai, kad su jais dirba mokytoja Inna, kuri pati yra atvykusi iš Ukrainos. Inna Ukrainoje dirbo pradinių klasių mokytoja, o šiuo metu ji moko grupės vaikus ukrainiečių kalbos, skaito ukrainietiškas knygutes, žaidžia lavinamuosius žaidimus. Tokiu būdu vaikai tikrai turi galimybę būdami daželyje pamiršti karo baisumus, kuriuos jiems teko pamatyti ir pajausti. Innos teigimu, vaikai darželyje jaučiasi gerai, jie džiaugiasi naujais draugais, domisi naujais žaislais bei įdomia veikla. Vaikams sudarytos sąlygos pradėti mokytis lietuvių kalbos, lankyti būrelius, kurie vyksta darželyje.

Šiandien norisi pasidžiaugti, kad prisidėjome prie visos Lietuvos indėlio, padėdami vaikams dėl karo išvykusiems iš Ukrainos. Kita vertus – akivaizdu, kad niekaip kitaip ir negalėtų būti, nes vaikų lopšelio-darželio „Gintarėlis“ visas kolektyvas visada rūpinosi, kad kiekvienas į darželį atėjęs vaikas jaustųsi kaip namuose, ir niekam niekada nekilo mintis skirstyti vaikų į savus ir svetimus.

Mokytoja Giedrė Niaurienė

Jūsų nuomonė

Paieška svetainėje

Steigėjas

Steigėjas

Partneris

Partneris

Projektai

Projektai

Archyvas

Informacinis rėmėjas

Informacinis rėmėjas

Visagino lopšelis-darželis „Gintarėlis“
Įstaigos kodas – 190231011
A. s. – LT267300010002619946
Bankas – Swedbank

Biudžetinė įstaiga
Duomenys apie juridinį asmenį saugomi ir kaupiami Juridinių asmenų registre
Aušra Šileikienė – direktorė

Draugystės g. 19, LT-31211  Visaginas
Tel. (8 386)  74 520 (direktorė)
Tel. (8 386)  72 394 (raštinės vedėja)
El. p. gintarelis@sugardas.lt

2022 © Visagino l-d „Gintarėlis“
KALBA