KATINO TEODORO MOKYKLĖLĖ: KALBU IR ŽAIDŽIU!

2024 m. birželio 3-12 d. Visagino vaikų lopšelyje-darželyje „Gintarėlis“ įvyko jau tradicine tapusi vaikų vasaros ir užimtumo stovykla ,,Katino Teodoro mokyklėlė: kalbu ir žaidžiu”. Stovyklos dalyviai būsimieji priešmokyklinukai.

Stovyklos tikslas – kokybiškai plėtoti vaikų socializacijos ir socialiai prasmingą užimtumą vasaros atostogų metu, skatinti vaikų lietuvių kalbos vartojimą, padėti vaikams integruotis į lietuvišką aplinką, skatinti vaikų bendravimą lietuvių kalba, organizuojant edukacines – pažintines ekskursijas.

Stovyklos atidarymo metu „mokyklėlės“ teritoriją pasipuošėme spalvingomis raidėmis, vaikai buvo supažindinti su veiklomis ir būsimomis išvykomis. Visi su malonumu minė lietuviškas mįsles, žaidė žaidimus, dainavo lietuvių liaudies daineles, žaidė su raidėmis ir ne vienas įsiminė, kokia lietuviška raide prasideda jo vardas.

Birželio 4 d. stovyklos dalyviai vyko į Zarasų rajono savivaldybės viešąją biblioteką, kur mus pasitiko nuotaikingas Zuikis. Jis papasakojo vaikams, ką galima pamatyti ir nuveikti Zarasų r. viešojoje bibliotekoje, parodė vaikams įvairiausias bibliotekos vietas ir net leido padainuoti konferencijų salėje. Po ekskursijos visi kartu kūrėme pasaką „Zuikis puikis“, aplikavome medžius, zuikučius, dalyvavome zuikių diskotekoje ir klausėmės miško garsų.

Birželio 5d. stovyklos dalyviai sulaukė svečių iš Salako (Zarasų raj.). Pas mus buvo atvykę mūsų draugai – vaikų folklorinis ansamblis ,,Saulala“ (vadovė – D.Kiselienė). Jie surengė lietuvių liaudies dainų koncertą, išmokė mus naujo lietuvių liaudies žaidimo „Katinėlis“.

Stovyklos dalyviai labai susidomėję klausėsi jaunųjų atlikėjų ir taip pat su malonumu šoko ir dainavo kartu su jais. Vėliau edukacinės programos „Audimas ir juostų pynimas“ metu mokėsi iš spalvotų juostelių „pinti“ ąsotėlius bei žuvytes, tyrinėjo, kaip atrodo per mikroskopą austas ar pintas audinys.

Renginio dalyviai taip pat galėjo pasigrožėti čia pat demonstruojamomis senovinėmis staklėmis išaustais audiniais bei pintomis ir išaustomis juostomis.

Kitą dieną visi išvykome į Nalšios muziejaus Reškutėnų tradicinių amatų centrą. Edukacinėje programoje „Tautinio rašto grožis“ vis mokėmės pinti juosteles. Taip pat Tradicinių amatų centro meistras Ričardas papasakojo vaikams apie tai, kaip daug svarbiausių buityje naudojamų dalykų senovėje lietuviai sugebėdavo pasidaryti patys iš medienos – šaukštus, dubenis, padėkliukus, menteles, puodukus ir kt. Vaikai turėjo galimybę patys pasidaryti suvenyrus iš medienos, ant kurių visi išsigraviravo savo vardo pirmąsias raides lietuviškai.

Šeimininkai papasakojo apie Nalšios muziejaus Reškutėnų tradiciniame amatų centre esantį muziejų ir supažindino su jo eksponatais.

Stovyklos dalyvius pradžiugino ir birželio 7d. organizuota Mažosios bendrijos „Mažųjų ugdymas” edukacinė programa „Linas rengia ir maitina“. Rasa papasakojo, koks svarbus lietuvio gyvenime buvo ir vis dar yra gležnas augalas linas.

Jis mus rengia, nes iš linų galima susiverpti siūlų bei išausti audinį drabužiams; linas mus ir maitina – maistui galima naudoti linų sėmenis ir sėmenų aliejų. Rasa vaikams suvaidino spektakliuką „Lino vargai“, kuriame papasakojo, kiek daug darbo reikia įdėti, kol linas ateina į mūsų namus ir koks jis mums svarbus ir naudingas.

Birželio 10d. stovyklos dalyviai vyko į pažintinę ekskursiją Bitininkystės muziejuje Aukštaitijos nacionaliniame parke, kur jiems buvo organizuota edukacinė programa „Atvėrus avilio duris“.

Renginio organizatorė Rasa papasakojo vaikams apie bičių gyvenimo būdą, jų naudą ir net leido pirštukais paliesti bites. Ji paaiškino, kokiu tikslu bitininkai naudoja dūmus ir paaiškino, kad dūminimui naudojama tik sutrūnijusi ir labai sausa mediena.

Iš dūzgiančio avilio ji ištraukė pilną medaus korį ir paaiškino, kada jau galima iš korio sukti medų. Vaikai susižavėję apžiūrinėjo Bitininkystės muziejaus teritorijoje stovinčius milžiniškus „vabzdžių viešbučius“ ir maloniai galėjo pailsėti šalia esančioje pavėsinėje ragaudami žolelių arbatą su šviežiu medumi.

Atsisveikindami su ,,Katino Teodoro mokyklėle: kalbu ir žaidžiu” surengėme linksmą šventę. Stabteldami prie vaikų darbelių parodėlių visi dar kartą prisiminėme stovyklos metu patirtus įspūdžius, prisiminėme ką sužinojome apie tradicinius Lietuvos amatus, ką naujo sužinojome apie savo šalies kultūros paveldą.

Po visų edukacinių išvykų vaikai buvo skatinami pasidalinti savo įspūdžiais, akcentuojant tai, ką naujo jie sužinojo, kas juos nustebino ar nudžiugino. Kiekvienas stovyklos dalyvis atminčiai gavo dvi knygeles: „Katino Teodoro mokyklėlė. Raidės“ ir „Katino Teodoro mokyklėlė. Nuo raidės prie žodžio“, kurios būsimiems priešmokyklinukams jau rudenį padės formuoti rašymo įgūdžius ir dar geriau susipažinti su lietuviškomis raidėmis.

Projektui lėšas skyrė Visagino savivaldybė, vadovaudamasi Visagino savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu „Dėl lėšų paskirstymo 2024 metų vaikų vasaros poilsio ir užimtumo stovyklų organizatoriams Visagino savivaldybėje“.

Organizatoriai

Daugiau stovyklos nuotraukų rasite čia.

Jūsų nuomonė

Paieška svetainėje

Steigėjas

Steigėjas

Partneris

Partneris

Projektai

Projektai

Archyvas

Informacinis rėmėjas

Informacinis rėmėjas

Visagino vaikų lopšelis-darželis „Gintarėlis“
Įstaigos kodas – 190231011
A. s. – LT267300010002619946
Bankas – „Swedbank“

Biudžetinė įstaiga
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre
Direktorė – Aušra Šileikienė

Draugystės g. 19, Visaginas 31211
Tel. +370 386  74 520
Tel. +370 386  72 394
El. p. gintarelis@visaginasgintarelis.lt

2024 © Visagino l-d „Gintarėlis“
KALBA