PRAKALBINTAS MEDIS

2023 m. birželio 13 d. Visagino vaikų lopšelio-darželio „Gintarėlis“ vaikų vasaros ir užimtumo stovyklos ,,Katino Teodoro mokyklėlė: kalbu ir žaidžiu” dalyviai lankėsi Tradicinių amatų centre Reškutėnuose (Švenčionių r.). Jiems buvo organizuota edukacinė veikla „Prakalbintas medis“.

Tradicinių amatų centro meistras Ričardas papasakojo vaikams apie tai, kaip daug svarbiausių buityje naudojamų dalykų senovėje lietuviai sugebėdavo pasidaryti patys iš medienos – šaukštus, dubenis, padėkliukus, menteles, puodukus ir kt…

Vaikai turėjo galimybę patys pasidaryti medines menteles. Ričardas parodė, kaip anksčiau medžio dirbiniai buvo puošiami tautiniais raštais. O jaunieji stovyklos dalyviai ant savo medinių mentelių galėjo išgraviruoti savo vardo lietuviškas raides. Atsirado ir tokių, kurie išgraviravo visą savo vardą, tokiu būdu išdidžiai parodydami savo sugebėjimus.

Šeimininkai papasakojo apie kultūrinio paveldo tradicijas kepant naminę duoną, paaiškino, kur ir kaip ji buvo minkoma ir kepama.

Nuoširdžiai dėkojame visiems Reškutėnų Tradicinių amatų centro specialistams, kurie leido mums ir mūsų vaikams pasijusti kaip namuose.

Organizatoriai

Daugiau išvykos akimirkų galite rasti čia…

Jūsų nuomonė

Paieška svetainėje

Steigėjas

Steigėjas

Partneris

Partneris

Projektai

Projektai

Archyvas

Informacinis rėmėjas

Informacinis rėmėjas

Visagino vaikų lopšelis-darželis „Gintarėlis“
Įstaigos kodas – 190231011
A. s. – LT267300010002619946
Bankas – „Swedbank“

Biudžetinė įstaiga
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre
Direktorė – Aušra Šileikienė

Draugystės g. 19, Visaginas 31211
Tel. +370 386  74 520
Tel. +370 386  72 394
El. p. gintarelis@visaginasgintarelis.lt

2024 © Visagino l-d „Gintarėlis“
KALBA