PROJEKTAS „KATINO TEODORO MOKYKLĖLĖ: KALBU IR ŽAIDŽIU“

Visagino vaikų lopšelyje-darželyje ,,Gintarėlis“ rugpjūčio 8 – 17 dienomis. buvo vykdomas vaikų socializacijos projektas ,,Katino Teodoro mokyklėlė: Kalbu ir žaidžiu“. Vykdydami projektą norėjome kokybiškai plėtoti vaikų socializacijos ir socialiai prasmingą užimtumą vasaros atostogų metu, skatinti vaikų lietuvių kalbos vartojimą; padėti vaikams, atvykusiems į Visaginą iš Ukrainos, integruotis į lietuvišką aplinką per pažintinę – edukacinę veiklą.

Darželio teritorijoje buvo surengta iškilminga mokyklėlės atidarymo šventė, kurios metu buvo sukurtas lietuviškų raidžių raidynėlis, įkurta improvizuota skaitymo erdvė ir bibliotekėlė. Pasakų dienai – su tėveliais ir seneliais organizuota edukacinė veikla – „Seku, seku pasaką“.

Projekte dalyvavę vaikai taip pat vyko į pažintinę ekskursija į Šlyninkos malūną (Zarasų r.), kur edukacinės programos „Duonos kelias“ metu susipažino su senovėje naudotais įrankiais duonai gaminti, pamatė, kaip malami miltai bei sužinojo, kaip duona atsiranda ant mūsų stalo.

Edukacinė programa „Mano augintinis“ vyko ekskursijose į Visagino Akvariumų saloną ir į Triušių slėnį (Utenos r.)

Ypač didelį įspūdį vaikams paliko pažintinė ekskursija į V.Žilinskienės „Jūrų muziejų“ bei susitikimas su Zarasų raj. Salako vaikų folkloriniu ansambliu ,,Saulala“ (vadovė – D.Kiselienė) edukacinė veikla ,,Atverkim močiutės skrynią”. Kartu su folklorinio ansamblio dalyviais vaikai mokėsi naujų lietuvių liaudies šokių bei žaidimų, pabandė groti su skudučiais, apžiūrinėjo kankles. Vėliau vaikams buvo parodyti senovėje naudoti daiktai: vyžos, plūgas, audimo staklės, ratelis siūlams verpti ir kt.

Po visų edukacinių išvykų vaikai buvo skatinami pasidalinti savo įspūdžiais, akcentuojant tai, ką naujo jie sužinojo, kas juos nustebino ar nudžiugino. Taip pat kaskart buvo paaiškinta, kaip minėti gyvūnai yra vadinami lietuviškai.

Projektui lėšas skyrė Visagino savivaldybė, vadovaudamasi Visagino savivaldybės administracijos direktoriaus 2022 m. birželio 1 d. įsakymu Nr. ĮTV-E-174 „Dėl lėšų paskirstymo 2022 metų vaikų socializacijos projektų vykdytojams Visagino savivaldybėje“.

Organizatoriai

Jūsų nuomonė

Paieška svetainėje

Steigėjas

Steigėjas

Partneris

Partneris

Projektai

Projektai

Archyvas

Informacinis rėmėjas

Informacinis rėmėjas

Visagino vaikų lopšelis-darželis „Gintarėlis“
Įstaigos kodas – 190231011
A. s. – LT267300010002619946
Bankas – „Swedbank“

Biudžetinė įstaiga
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre
Direktorė – Aušra Šileikienė

Draugystės g. 19, Visaginas 31211
Tel. (8 386)  74 520
Tel. (8 386)  72 394
El. p. gintarelis@visaginasgintarelis.lt

2023 © Visagino l-d „Gintarėlis“
KALBA